ستایش از «جهانشهری ها» در حضور رهبر انقلاب

روز گذشته دست اندرکاران و برگزیدگان «سومین جشنواره مردمی فیلم عمار» دیداری با حضرت آیت الله خامنه ای داشتند. دیداری صمیمانه که دو ساعت و نیم به طول انجامید و مباحث مختلفی در آن مطرح شد. خیلی فراتر از آنچه در خبر این دیدار انتشار یافت. کارگردان مجموعه «جهانشهری ها» هم در این دیدار حضور داشت.

یکی از اولین کسانی که در این جلسه سخن گفت آقای مهدی نصیری - مدیر مسئول سابق روزنامه کیهان و هفته نامه صبح و از داوران بخش مستند جشنواره عمار - بود. او که دیدگاه های بدبینانه اش نسبت به «تمدن غرب» و مظاهر آن - از جمله سینما - مشهور است، در این دیدار هم با اشاره به این که خود را در زمره «مأیوسان از سینما» می داند، تأکید کرد که جشنواره عمار یک نقطه امیدواری برای او و امثال اوست. نصیری آنگاه به طور مشخص به مستند «ادگاردو» - از مجموعه جهانشهری ها -  اشاره کرد که در جشنواره عمار برگزیده شد و این فیلم  را بیانگر عظمت انقلاب اسلامی و تأثیرگذاری آن در سطح جهان دانست و افزود که این مستند طلیعه ای از فراگیر شدن تشیع و تشکیل حکومت جهانی حضرت حجت (عج) است.

در پایان این دیدار، هنگام خروج آیت الله خامنه ای از جلسه، وحید جلیلی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار، برگزیدگان جشنواره را از نزدیک به ایشان معرفی کرد. هنگامی که کارگردان «جهانشهری ها» با رهبر انقلاب روبرو شد، جلیلی گفت: «ایشان دکتر اسفندیاری هستند. کارگردان فیلم ادگاردو که آقای نصیری تعریف کردند»!

مرتبط:

گفتگوی کارگردان جهانشهری ها با خبرگزاری مهر درباره ی این دیدار

/ 2 نظر / 51 بازدید
شریف

با سلام قابل توجه کارگردانان و تهیه کنندگان کشور آموزشگاه هنری رادی در استان گیلان شهرستان شفت با افتخار اعلام میدارد آمادگی همکاری با فیلم سازانی که قرار است در استان گیلان فیلم بسازند را دارد با آرشیو لوکیشن های ناب همکاری قبلی آموزشگاه هنری رادی با فیلم یک روز سرد به کارگردانی محمد علی طالبی و به تهیه کنندگی جواد قلیزاده 09352922207

یه نفر

سلام خیییییییلی مستند جالبیه. من واقعا لذت بردم. خیلی دوست داشتم و دارم که تو این زمینه فعالیت کنم فقط حیف که نمیدونم چطور و از کجا شروع کنم.