خبر خبرگزاری تسنیم

از شبکه 3 سیما پخش می شود               

مجموعه «جهانشهری‌ها» با محوریت داستان زندگی تازه مسلمانان               
 
خبرگزاری تسنیم : مجموعه مستند «جهانشهری‌ها» به کارگردانی شهاب اسفندیاری از پنجشنبه 9 آذر هر شب ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود.               
 
(ادگاردو اسعد)
 
 
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری تسنیم، این مجموعه که در خارج از کشور تولید شده، به معرفی مسلمانان ترا- ملی (Transnational) و چند فرهنگی (Multicultural) می‌پردازد که هویت‌های فرهنگی و ملی متکثر و گاه ترکیبی دارند و درنقاط مختلفی از جهان زندگی کرده‌اند، اما همچنان هویت اسلامی بارزی داشته و در جامعه پیرامون خود مسلمانان فعالی هستند. هر قسمت از این مجموعه که در قالب «مستند پرتره» ساخته شده به زندگی یک شخصیت می‌پردازد.

در زمانه رواج افسانه‌های ملی‌گرایانه و اغراق‌های نژادپرستانه، این مجموعه ضمن به تصویر کشیدن نمونه‌های الهام بخشی از «بیداری اسلامی»، بار دیگر این پیام قرآنی را یادآور می‌شود که اسلام، دینی ورای مرزهای جغرافیایی و قومی است و رستگاری حقیقی، تنها از آن کسانی است که پرهیزگار باشند.

قسمت اول این مجموعه که پنجشنبه شب پخش خواهد شد به زندگی «ادگاردو‌(سهیل) اسعد» روحانی آرژانتینی - لبنانی می‌پردازد که طی پانزده سال گذشته در بیست کشور آمریکای لاتین به ترویج دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت‌(ع) پرداخته است.

این مجموعه را شهاب اسفندیاری کارگردانی کرده و تهیه کننده آن برعهده میثم حلاجان است. از دیگر عوامل این مجموعه می توان به شهریار نیکان به عنوان تصویربردار، زهره احمدزاده به عنوان تدوینگر و مرتضی قاسمی، مجری طرح اشاره کرد.

/ 0 نظر / 16 بازدید