خبر سایت رویش

مستندی با محوریت زندگی تازه مسلمانان

 

 

مجموعه مستند «جهانشهری‌ها» به کارگردانی شهاب اسفندیاری از پنجشنبه 9 آذر هر شب ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، این مجموعه که در خارج از کشور تولید شده، به معرفی مسلمانان ترا- ملی (Transnational) و چند فرهنگی (Multicultural) می‌پردازد که هویت‌های فرهنگی و ملی متکثر و گاه ترکیبی دارند و درنقاط مختلفی از جهان زندگی کرده‌اند، اما همچنان هویت اسلامی بارزی داشته و در جامعه پیرامون خود مسلمانان فعالی هستند. هر قسمت از این مجموعه که در قالب «مستند پرتره» ساخته شده به زندگی یک شخصیت می‌پردازد.

در زمانه رواج افسانه‌های ملی‌گرایانه و اغراق‌های نژادپرستانه، این مجموعه ضمن به تصویر کشیدن نمونه‌های الهام بخشی از «بیداری اسلامی»، بار دیگر این پیام قرآنی را یادآور می‌شود که اسلام، دینی ورای مرزهای جغرافیایی و قومی است و رستگاری حقیقی، تنها از آن کسانی است که پرهیزگار باشند.

قسمت اول این مجموعه که پنجشنبه شب پخش خواهد شد به زندگی «ادگاردو‌(سهیل) اسعد» روحانی آرژانتینی - لبنانی می‌پردازد که طی پانزده سال گذشته در بیست کشور آمریکای لاتین به ترویج دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت‌(ع) پرداخته است.

این مجموعه را شهاب اسفندیاری کارگردانی کرده و تهیه کننده آن برعهده میثم حلاجان است. از دیگر عوامل این مجموعه می توان به شهریار نیکان به عنوان تصویربردار، زهره احمدزاده به عنوان تدوینگر و مرتضی قاسمی، مجری طرح اشاره کرد.

 http://rooyeshnews.com/others/cultural/28737-3910908085725.html

/ 0 نظر / 18 بازدید